3D Secure

3D Secure to dodatkowe darmowe zabezpieczenie płatności dokonywanych kartami w Internecie.

System posiada certyfikację organizacji płatniczych Visa International oraz MasterCard International.

3d-secure

Każda transakcja może być potwierdzana (zależy to od sklepu internetowego) dodatkowym hasłem, które klient nadaje przy rejestracji karty w usłudze lub, w przypadku kart kredytowych MasterCard Gold, kodem  otrzymanym za pośrednictwem wiadomości SMS.

Rejestracja karty w usłudze 3D Secure wykonywana jest tylko jeden raz. W trakcie dokonywania płatności kartą w sklepie internetowym posiadającym tą usługę pojawi się dodatkowe okienko, w którym klient w celu potwierdzenia tożsamości podaje swoje dane osobowe znane przez Bank i ustala hasło. Podczas rejestracji karty w usłudze 3D Secure klient określa również komunikat osobisty – tekst, który będzie wyświetlany przy każdej płatności kartą w Internecie, stanowiący dodatkowe potwierdzenie autentyczności strony. Przy kolejnych zakupach przez Internet poza podaniem danych z karty, potwierdzenie płatności będzie polegać na podaniu ustalonego w trakcie rejestracji hasła.

Uwaga: w przypadku kart Maestro, Visa Electron, Visa Electron „młodzieżowa” lub Visa Business Electron w procesie rejestracji wymagane jest podanie hasła tymczasowego przekazanego przez Bank – w celu uzyskania hasła klient powinien skontaktować się z oddziałem Banku. Następnie w trakcie rejestracji klient ustanawia własne hasło do usługi, które będzie służyć do potwierdzania transakcji przy kolejnych zakupach przez Internet.

Uwaga! Od dnia 31 października 2020 r. obowiązują zmiany w zakresie funkcjonowania usługi 3D Secure dla wszystkich kart wydanych w ramach Zrzeszenia SGB. Od tego dnia podczas płatności internetowych z wykorzystaniem usługi 3D Secure obowiązkowe jest tzw. silne uwierzytelnienie. Więcej informacji w KOMUNIKACIE.

Sprawdź jak wygląda rejestracja karty w usłudze 3D Secure

Sprawdź jak aktywować dodatkową weryfikację za pomocą aplikacji mobilnej SGB Mobile

Korzyści

  • Dodatkowe zabezpieczenie transakcji dokonywanych kartą w Internecie

  • W przypadku utraty karty jest to dodatkowe utrudnienie dla przestępcy

  • Brak dodatkowych kosztów

  • Łatwość i wygoda – wystarczy raz aktywować usługę