WAŻNA INFORMACJA!

25 lutego 2022

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej informacjami o prowadzonych na dużą skalę cyberatakach, których celem jest system bankowy w Polsce, w tym między innymi banki spółdzielcze SGB, uprzejmie informujemy, że bezpieczeństwo naszego Banku nie jest zagrożone.

W ostatnich dniach obserwujemy zwiększoną liczbę wypłat gotówki w oddziałach i bankomatach, dlatego z całą stanowczością podkreślamy, że sytuacja związana z konfliktem wojennym w Ukrainie pozostaje bez wpływu na działalność Spółdzielczego Banku Ludowego w Zakrzewie.

Na bieżąco uzupełniamy zapasy gotówki w naszych placówkach oraz w bankomatach.

Przypominamy także, że cały czas istnieje możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych, np. za pomocą karty lub BLIKA.

Przestrzegamy, aby nie ulegać próbom dezinformacji. Prosimy o zachowanie szczególnej czujności zawsze, gdy informacje dotyczą:

  • braku gotówki w banku,
  • awarii lub problemów technicznych banku,
  • problemów technicznych aplikacji bankowych,
  • awarii bankomatów,
  • zamykania oddziałów banku,
  • nieodstępności produktów lub usług bankowych.

Informacje takie mogą być celową dezinformacją, która ma wzbudzić obawy Klientów. Nie dajmy się nabrać! Nie ma żadnych zagrożeń dla bezpieczeństwa depozytów naszych klientów, płynności operacji finansowych, obsługi płatności, działalności bankomatów i funkcjonowania bankowości elektronicznej i internetowej.

Tak jak zawsze dokładamy wszelkich starań, aby obsługa naszych klientów była profesjonalna, a przede wszystkim bezpieczna. Przypominamy również, że środki deponowane w naszym Banku są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) do kwoty 100 tys. euro, niezależnie od liczby rachunków posiadanych przez klienta w Banku.

 

Zarząd Spółdzielczego Banku Ludowego w Zakrzewie

 

 

Komunikat Specjalny Narodowego Banku Polskiego: https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/aktualnosci/wiadomosci_2022/25022022.html

Komunikat Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego: https://biznes.pap.pl/pl/news/all/info/3240752,polski-sektor-bankowy-dziala-bez-zaklocen—uknf